9 sierpnia 2016 Kate 3Comment

1. Zrób sobie małą przyjemność
Na pierwszy ogień „mała przyjemność”, czyli coś takiego, co możesz zrobić teraz odrywając się na moment od ekranu. Twoja pierwsza myśl? Idź, zrób i wróć szczęśliwszy.

2. Rozpieszczaj się przyjemnymi myślami
Nasz umysł nie rozróżnia czy to, o czym myślimy dzieje się rzeczywiście czy tylko w naszej wyobraźni. Możesz bardzo łatwo to sprawdzić wyobrażając sobie coś przyjemnego i obserwując pojawiające się w odpowiedzi uczucia. Przyjemnie? Możesz wzmacniać w ten sposób swoje samopoczucie w każdej chwili :)

3. Rozpieszczaj się słowami
Podobnie jak z myślami jest również ze słowami. Mówiąc sobie: „dobrze to zrobiłem/am”, „jestem dumny/a” wysyłasz sobie sygnał o takiej treści. Znowu, sprawdź – jeśli pojawią się przyjemne odczucia to znaczy, że słowa, które sami do siebie mówimy są równoznaczne ze słowami wypowiadanymi przez innych. Po co więc czekać aż inni poklepią nas po ramieniu albo docenią? Daj przykład :)

4. Dostarcz sobie pozytywne treści
Jest wiele źródeł o pozytywnym przekazie, których możemy sobie dostarczyć i wprawić w dobry nastrój. Są nimi np. filmy, teksty, książki, piosenki. Znasz ten stan, kiedy jedna nuta ulubionej piosenki sprawia, że czujesz się inaczej albo jedno przeczytane zdanie zmienia optykę dnia? Właśnie to mam na myśli!

Kilka pozytywnych odnośników znajdziesz tutaj! :)

5. Przygotuj sobie coś pysznego.
Nic tak nie rozpieszcza zmysłów jak pyszne jedzenie. W połączeniu z przygotowaniem posiłku z myślą o sobie i wzrostem poczucia wyjątkowości jedzenie nabiera charakteru o wysokim wskaźniku rozpieszczania.

6. Przytulanie i mizianie!
Przytulanie jest tak cudowną czynnością, że nie ma o czym pisać :) A jeśli nie masz w pobliżu kogoś, do kogo możesz przytulić, cały czas masz siebie, a mizianie jest przyjemne bez względu na właściciela ręki.

7. Zrób sobie mały prezent
Czy jest tu ktokolwiek, kto nie lubi dostawać prezentów? A bez okazji? To więc właśnie. Szybki sposób na mocne podniesienie nastroju :)

Więcej o prezentach dla siebie przeczytasz tutaj!

8. Posprzątaj
Zanim pominiesz, daj mi szansę :) Idąc tropem: rozpieszczam siebie tym, co sprawia mi przyjemność, jeśli porządek jest czymś, co sprawia przyjemność to sprzątanie jest drogą, ale jednak prowadzącą do rozpieszczania siebie. Ponadto, pozbywanie się tego, co zalega i jest już niepotrzebne dobrze robi w każdym obszarze.

9. Zrób jedną rzecz, która przybliży Cię do Twoich marzeń
Marzenia są jak napędzająca rakieta, którą możemy wysoko poszybować. Każda czynność pod szyldem „droga do marzeń” sprawi Ci nie tylko radość, ale również da satysfakcję.

10. Poświęć sobie uwagę.
Kolejne proste rozwiązanie, a zarazem najcenniejsze. Wypływa ze wskazanych powyżej, gdyż każdy wymaga poświęcania sobie uwagi, ale poświęcanie jej, ot tak, żeby sprawdzić co u nas słychać, pochylić się z  troską nad uczuciami i emocjami mocno rozpieszcza wewnętrznie.Sprawdź!

Więcej podobnych inspiracji znajdziesz w tekście „zrób sobie dobrze”.


Tekst powstał przy inspiracyjnej pomocy Agnieszki, której dziękuję za podzielenie się swoimi sposobami :)


Jakie są Twoje sposoby? :) A może jeden z opisanych szczególnie przypadł Ci do gustu? Podziel się w komentarzu!


GARŚĆ ZAPROSZEŃ:


DOCEŃ TEKST i UDOSTĘPNIJ

DZIĘKUJĘ! :)


  • Wszystkie sposoby fajne i zgadzam się ze sprzątaniem. A dopisać to bym dopisała medytację.

  • 8 i 9 pokazują, że o dziwo rozpieszczanie nie musi się wiązać z natychmiastową przyjemnością… Ja jeszcze dodałabym jakąś aktywność fizyczną, którą lubimy :)