20 października 2014 Kate 1Comment

feet-619399_1280

Dobrze, że jesteś.

W miejscu, w którym obecnie się znajdujesz i generalnie na świecie. Fakt Twoich narodzin bezpośrednio wpłynął na kształt pewnego świata. Nie ma możliwości przejścia przez życie niezauważonym, w ciągu tylko kilkunastu lat odciskasz masę znaczących śladów w życiorysach innych osób, miejscach, wydarzeniach. Nie dzieje się tak dlatego, że wtapiasz się w tłum i istniejesz dla samego istnienia. Jeśli spojrzysz na swoje życie to myślę, że od razu potrafisz wskazać kilka ważnych powodów potwierdzających to, iż dobrze, że jesteś. Niekiedy nawet bardzo dobrze, a często wspaniale. Wspaniale, że akurat wtedy, kiedyś byłeś w tamtym miejscu stało się właśnie to, a kiedy indziej spotkałeś właśnie tego człowieka.

Na pewno z perspektywy czasu potrafisz dostrzec wielki sens, jaki miało Twoje przyjście na świat. Jeszcze większy sens jest w tym, że jesteś teraz i będziesz w przyszłości. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego znajdujesz się akurat w tym miejscu Ziemi? Jest nas tylu na świecie, a Ty znajdujesz się właśnie w tej konkretnej szerokości geograficznej. Nie wiem jak to się dzieje, ale przypadków nie ma, jesteś potrzebny tam gdzie teraz jesteś.

Toteż dobrze, że jesteś właśnie Ty. Mimo przeogromnej liczby ludzkich istnień Ty stanowisz ważną dla świata odrębność. Z tego właśnie powodu możesz poczuwać się do bycia wspaniałym człowiekiem – już, po prostu. Nic się nie zmieniło w tej sekundzie prawda? Po prostu czytasz, po prostu jesteś i to wystarczy. Nic nie musisz. Jesteś wspaniałą osobą nie dlatego, że coś dla kogoś zrobiłeś, ktoś cię kocha, albo dlatego, że coś osiągnąłeś. Nie musisz tego usłyszeć od kogoś ważnego albo znajdować codziennego potwierdzenia. Nie musisz na to pracować ani zasługiwać, nie. Jesteś człowiekiem o stuprocentowej wartości bez względu na to co masz, czego nie masz, co robisz, czego ci się nie chce, a w zasadzie właśnie dlatego. Z tym, że jesteś sympatyczny albo zupełnie nie. Z uśmiechem i smutkiem, pięcioma samochodami albo pustą lodówką.

Nie ma rzeczy, która stanowi o Twojej wartości, bo tylko Ty nią jesteś. Jesteś człowiekiem znaczy jesteś wspaniały.

  • Michał

    SUPER, podoba mi się nastawienie psychologiczne i motyw pisania tekstów, zawsze wiadomo o czym piszesz :)