31 marca 2016 Kasia Potasznik 2Comment

marzec spełnienia

Postanowiłam sprawdzić czy małe podsumowanie miesiąca i przyjrzenie się jego spełnieniu będzie formułą, która przypadnie Wam do gustu. Wyjdziemy trochę poza sferę czysto wewnętrznych rozkmin i trochę pokażę Wam gdzie byłam, co robiłam, czytałam, widziałam i stworzyłam. Myślę, że jeśli przy tym zostanę to pewnie z każdym miesiącem będę testować formułę – pomoże mi Twoja opinia :)

WYJĄTKOWE MOMENTY

Zdecydowanie największym przypływem marca jest DRUŻYNA SPEŁNIENIA. Zaplecze codziennej, wzajemnej inspiracji do zmiany w postaci grupy na facebooku. Zakładając ją nie spodziewałam się takiego efektu :) Posty i komentarze, które pojawiają się w niej śmiało mogłabym publikować. Powstaje na naszych oczach  społeczność interesującej dyskusji, wymiany doświadczeń, a co najważniejsze – wsparcia w rozwojowych zmaganiach. Trochę mogę powiedzieć, że „tylko tam sprzątam”, bo jej członkowie to prawdziwe perełki :) Każdego dnia przyświeca naszemu rozwojowi jeden motyw przewodni, ale jestem przekonana, że żonglujemy nimi każdego dnia :) Jeśli chcesz doświadczyć tej energii, jeśli jeszcze Cię z nami nie ma – CZEKAMY NA CIEBIE TUTAJ!

cover w grupie drużyny spełnienia


Marzec rozpoczęłam przyjacielskim śniadaniem z M., z którą rozmowy zawsze są na dobrym wewnętrznym poziomie i zawsze pozwalają mi coś nowego przed sobą odsłonić. Przegadałyśmy pół dnia, więc rozpoczęłam miesiąc w ulubionym dla siebie stylu.

Jednym z „tych” momentów tego miesiąca było moje spotkanie sam na sam z… Mamą i Siostrą. Relacje z rodziną często potwierdzają powiedzenie, że najciemniej pod latarnią – sama się dziwię, ale pierwszy raz w takim  rodzinnym i kobiecym składzie byłyśmy na kolacji i w kinie. Polecam, przestrzeń innego niż zwykle rodzaju dobrze robi :)

Dzień Kobiet – cudowny dzień, pełen kobiecych momentów zwieńczony przyjęciem w gronie znajomych kobiet w atmosferze, którą lubimy najbardziej :)

Wyłączenie świata – czas świąt wykorzystałam do odłączenia „wtyczek codzienności” i zregenerowałam się niesamowicie podczas rodzinnych rozmów, zabaw, spacerując, grając i nawet śpiewając :)

O idei wyłączonego świata przeczytasz tutaj.


MARZEC W OBIEKTYWIE

20160306_144543kwadrat
Wystawa #1050 i 60 zdań polskich w zbiorze prof. Bralczyka. Wzięłam sobie do serca.
20160308_171805kwadrat
Królicze całusy w kilku rzędach. Urzekły mnie :)
20160318_171719kwadrat
Kawa zawsze robi mi moment.
20160316_102632kwadrat
Park, drzewa, niebo i coś za schodami pozostające dla wyobraźni.

 

20160327_155541kwadrat
Pierwsza biedronka tej wiosny.
20160327_155056kwadrat
Majestat lasu :)


ROZWÓJ

Warsztaty coachingowe. Pierwszy weekend miesiąca spędziłam na warsztatach coachingowych w Uniwersytecie SWPS, na których moje coachowe oczy szerzej się otworzyły. Zajęcia prowadziła Mirosława Leopold, która jest wspaniałym coachem i pokazuje coaching w sposób, w który staram się go postrzegać. Dowiedziałam się wielu nowych i ciekawych rzeczy o pracy coachingowej i już nie mogę doczekać się kolejnych spotkań :)

Coaching głosu – w ramach festiwalu Progressteron wzięłam udział w warsztacie, na którym bliżej poznałam swój głos, co jest nie bez znaczenia dla budzącej się we mnie chęci śpiewania (ale o tym cichosza, zanim ktokolwiek usłyszy).

10 dni dookoła siebie – inspirujący program Magdy Kluszczyk, czyli jedynej w Polsce „Wędrującej z wilkami”, w którym wzięłam udział z korzyścią dla mojej samoświadomości, uważności i rozpieszczania siebie :)


 

FACEBOOKOWE INSPIRACJE

KOCHAJ CO MASZ, SPRAWDŹ I ZMIEŃ SWOJE ŻYCIE

czasem zamiast robić wszystko

most

WIĘCEJ PODOBNYCH TREŚCI ZNAJDZIESZ NA PROFILU KIERUNKU SPEŁNIENIA – TUTAJ :)


TEKSTY MIESIĄCA

beauty-743371_1280 kochaj co masz

słowa, które inspirują 7 rzeczy


Jaki był Twój marzec? :) Podsumuj go sobie, uporządkuj i zrób miejsce kwietniowej rzeczywistości :)


Potrzebuję Twojej opinii o takiej formule na blogu – co Ci się podoba, czego więcej, mniej, inaczej? :)

  • Zdecydowanie za szybki :) w święta wyhamowałam a teraz zaczynam przyspieszać ;) i przyłączam się do drużyny…Cudownego kwietnia!