25 maja 2016 Kate 3Comment

away-1365891_1280

Decydowanie o sobie stanowi bardzo ważny, jeśli nie fundamentalny, element naszego życia. W każdej sytuacji decydujesz Ty. Swoje wybory, nawet, jeśli nieświadome lub „źle” podjęte warto szanować – bardzo prawdopodobne, że z jakiegoś powodu innych nie mogłeś wtedy podjąć.

Jeśli natomiast konsekwencje postrzegasz jako swój błąd, wówczas być może boisz się decyzji i nie decydujesz. Co wtedy? Wtedy zwykle ktoś inny ma prawo decydowania o Tobie lub za Ciebie.

Wygodne to być może, ale odbiera możliwość stanowienia o sobie. Kiedy tak się dzieje to trochę mniej tego kogoś lubimy, a i samych siebie również, ponieważ mocno w środku nie chcemy być pod czyjąś kontrolą.

Co zrobić?

# Bądź za siebie odpowiedzialny i nie bój się konsekwencji :)
# Decyduj i szanuj swoje wybory :)
# Ponad wszystko dbaj o swoją wolność – daje cudowny spokój wewnętrzny! :) 


„Myśl na dzień dobry” to cykl spontanicznych, dłuższych lub krótszych, myśli stworzonych o poranku w ramach inspiracji publikowanych na profilu kierunku spełnienia. Teraz znajdują swoje miejsce również na blogu.


Będę Ci bardzo wdzięczna za udostępnienie :)

  • Kiedy pozwalamy innym o nas decydować, to później, kiedy coś nie wypali, możemy powiedzieć z pretensja w głosie „to przez niego!”

  • Super wpis. Każdy powinien wziąć odpowiedzialność za swoje życie i swoje decyzje :) Ale jak napisała Gaja niżej – najprościej zrzucić winę na innych lub nieprzychylny los za nasze niepowodzenia,