17 sierpnia 2016 Kate 3Comment

Czuję potrzebę, aby dla każdego, kto odkrywa siebie w dowolnym procesie samopoznania napisać kilka słów wsparcia i wyrazu uznania.  Piszę więc te słowa do Ciebie drogi Czytelniku, który znajdujesz się na określonym etapie poznawania meandrów swojego wnętrza. Piszę do Ciebie, ponieważ wiem jak ważne jest wzmocnienie wiary, że to, co robisz ma sens. Wiem jak potrzebny jest przekaz, że idziesz dobrą drogą. Wiem też, że pewnie już niejednokrotnie samodzielnie umacniałeś to przekonanie kiedy zwątpienie dawało o sobie znać. Te słowa niech będą więc, w zależności od Twoich potrzeb, listkiem figowym, dodatkiem albo  podstawą przekonania, że Twój proces ma wielki sens.

Chcę, żebyś wiedział, że to, co robisz zasługuje na chwałę wbrew temu, co w naszym świecie uzyskuje uznanie. Konfrontacja z własnymi lękami, spotkanie z nielubianymi częściami siebie i przyjmowanie  niewygodnej prawdy na swój temat jest czymś wielkim. Niebywałej odwagi wymaga postępowanie w zgodzie ze sobą i przebudowanie siebie do autentycznego kształtu, który wspiera rozwój.  Zauważ, że już samo zdobycie się na poszerzenie swojej świadomości jest wielkim osiągnięciem.  Pewnie wiesz,  że aby dotrzeć do miejsca siebie, do którego nikt nie chce zaglądać potrzeba wielkiej determinacji.

Cóż, brawo Bohaterze! Brawo za Twoją odwagę i determinację. Gratuluję Ci wytrwałości i cierpliwości. Tej, której potrzeba, kiedy marzysz o  wspaniałym efekcie, a otrzymujesz subtelny promyczek nieznanej, choć pięknej, jakości Twojego istnienia. Potrzeba czasu, aby nauczyć się doceniać promyczki ofiarowywane w prezencie dla duszy w miejsce „wow- efektów” dla naszego umysłu. Wobec przyzwyczajenia do możliwości chwalenia się tym, co na wierzchu czasem trudno o czyjeś uznanie wobec tego, co zmienia się wewnątrz nas. Należy Ci się natomiast wartość i możliwość dzielenia z innymi tego, co ważne i bycie zrozumianym. Ten tekst jest też po to. Wiedz, że jest jeszcze przynajmniej jedna osoba, która widzi kwestię osiągnięć na świecie podobnie jak Ty.

Mam poczucie, że wbrew skupieniu na sobie to, co robisz nie służy tylko Tobie. Nie jesteś bezludną wyspą i wnosisz wkład w osoby, z którymi obcujesz.  Twoje działanie przypomina kręgi na wodzie: wypuszczasz drobne światełka, które wpadają do innych osób i płyną dalej. Ilekroć zwątpisz w sens Twojej pracy, pomyśl o skali mikroefektów, które ona wywołuje. Dziękuję Ci w imieniu osób, których do tej pory one dotknęły.

Za każdym razem kiedy zechcesz wrócić tam, gdzie Twoja podróż się rozpoczęła po to, żeby jej nie zaczynać, chciałabym być obok. Powiedziałabym Ci wtedy, że to minie, bo wierzę, że droga, którą do tej pory przebyłeś sporo Cię nauczyła i gdzieś tam w środku jesteś z niej dumny. A jeśli nawet nie, wiedz, że ja jestem i zawsze będę z Ciebie dumna!

Mam nadzieję, że coraz mocniej zaczniesz doświadczać nie zawsze pokazywalne, ale mocno odczuwalne efekty Twojej zmiany. Trzymam kciuki, aby to Twoja satysfakcja była najlepszym zwieńczeniem Twoich starań. Niech umacnia Cię wiara, a Twój przykład będzie wystarczającym dowodem na to, że warto podążać we własnym kierunku. Chylę czoła wszystkiemu, co do tej pory odkryłeś i podziwiam trud, który podjąłeś bez żadnej gwarancji jego opłacalności. Ktoś mi kiedyś powiedział, że szczera podróż ku sobie to najtrudniejsza podróż, w jaką człowiek może się udać, a jednocześnie jedyna, która daje prawdziwe szczęście. Z całego serca Ci gratuluję. Jesteś na dobrej drodze!

Jeśli mogę Ci pomóc lub jeśli masz ochotę podzielić się ze mną doświadczeniem swojej zmiany, napisz do mnie wiadomość :) Z przyjemnością osobiście i bezpośrednio pogratuluję Ci dokonanych wyborów i podjętych kroków.

Wielkiej mocy, Bohaterze swojego życia!


Jeśli jesteś odbiorcą tego tekstu, ujawnij się w komentarzu, pokażmy sobie wzajemnie, że podążamy w podobnym kierunku :)


Jeśli masz ochotę dołączyć do grupy osób, które wzajemnie się mobilizują i wspierają w procesie zmiany – dołącz do założonej w tym celu grupy na Facebooku :)


Dołącz do newslettera i otrzymuj informacje o najnowszych tekstach :)


Doceń ten tekst i udostępnij! Dziękuję! :)

  • Podpisuję się pod tym rękami i nogami :) To wielka odwaga zajrzeć w głąb siebie, czasami dowiadujemy się rzeczy, których nie chcielibyśmy wiedzieć. Przychodzi czas na szczerość z samym sobą. Nie jest to łatwa droga, ale BARDZO satysfakcjonująca :) Także gratuluję Wam wszystkim, Tobie Kasiu i sobie też!

  • Dołączam do drużyny :) Dziękuję za ten mocno motywujący post