2 kwietnia 2015 Kasia Potasznik 0Comment

23H1. Odpoczynek to święta sprawa, której potrzebujesz, masz do niej prawo i tylko Ty możesz je sobie dać.

2. Masz wpływ na przestrzeń i czas. Decydujesz co, kiedy, jak i z kim masz ochotę robić, jak również to, czego nie chcesz robić.

3. Odcinasz się i zostawiasz za jakimikolwiek drzwiami wszystkie sprawy, które masz do zrobienia. One są i będą zawsze, ale da się z tym żyć i odpoczywać również.

4. Tworzysz sprzyjającą przestrzeń: kawa, książka, kocyk, fotel, dywan, rower – różne atrybuty wspomagające ten czas, bardzo wskazane!

5. Dbasz o swoje potrzeby, które w takiej przestrzeni będą mogły dać o sobie znać. W zależności od momentu może to być potrzeba ruchu, snu, kontaktu z konkretną osobą, zabawy lub czegokolwiek innego. Zwracaj uwagę czego potrzebujesz w takiej chwili.

6. Koncentrujesz się tylko na danej chwili, zanurzasz w „tu i teraz” zabierając dla siebie wszystko, co wartościowe w tym momencie.

7. Otwierasz umysł. Jeśli pisałam o inwestycji, jaką może być odpoczynek to wynika ona z tej zasady – podczas odcięcia się od wielu spraw wchodząc troszkę w stan „nie-myślenia” stwarzasz przestrzeń, w której pojawiają się nowe pomysły i rozwiązania.