30 marca 2016 Kasia Potasznik 10Comment

share week

Dzieje się w sieci ciekawa akcja, której ideą jest promowanie autorów przez autorów. Od czasu do czasu dzielę się z Wami swoimi czytelniczymi typami w ramach „treści godnych uwagi”, dziś więc wydanie specjalne podłączone do większej akcji.

Czym jest Share Week?

Jak wspomniałam, chodzi o przedstawieniu trzech wybranych blogów, które są przez blogera czytane. Autorem całego zamieszania jest Andrzej Tucholski, który zainicjował akcję i trzyma nad nią pieczę.  W tym roku kryterium doboru blogów jest: jakość i ważność, co bardzo mi się podoba :)

Jeśli chcesz wiedzieć o akcji więcej, zajrzyj TUTAJ.

Zaczynajmy więc…

ZORGANIZOWANI

Blog Kingi i Dawida, którzy organizują wszystko, czego tylko się dotkną: od sprzątania począwszy, poprzez zarządzanie czasem, odżywianie, a na życiu globalnie kończywszy. Podoba mi się prostota ich rozwiązań i użyteczność trików, które chętnie wykorzystuję w swojej codzienności. Lubię sposób, w jaki organizują rzeczywistość i podejście do organizacji, która dzięki nim nabiera lepszego wyrazu.

ALCHEMIA KOBIECOŚCI

Blog, na który chętnie zagląda moja kobiecość. Gdybym miała opisać go jednym słowem, określiłabym go zmysłowym. Małgosia w swoich tekstach porusza ważne obszary, dotyka głębokich tematów i dla mnie jest przykładem odwagi w szczerym pisaniu. Czytając jej teksty mam poczucie, że pomimo różnorodności każdej z nas, na uniwersalnym poziomie jesteśmy do siebie bardzo podobne – trafność jej tekstów i dopasowanie wydają się to potwierdzać.

PRACOWNIA EDUKREACJI

Agnieszka Siołek – Cichocka to autorka, do której mam ochotę przytulić się po przeczytaniu każdego z jej tekstów. Panuje u niej spokój, treści porządkują rozwojową rzeczywistość i kładą akcent na nasze mocne strony. Te bowiem królują w Pracowni Edukreacji: wspólnie z Agnieszką odkrywamy je, poznajemy i wykorzystujemy. Ponadto, pisze o rozwoju tak, że nie sposób mu (lub jej) się oprzeć.


Te trzy pozycje to oczywiście nie jedyne podziwiane przez mnie treści, ale przy trójce pozostanę. O innych, o których już napisałam przeczytasz na przykład TUTAJ, a o kolejnych następnym razem :)


Przyłączysz się? Jakich autorów Ty polecasz? Podziel się swoimi faworytami w komentarzu :)

  • Zmysłowy – podoba mi się :) Dziękuję raz jeszcze!

  • Alchemię Kobiecości znam i potwierdzam to blog przepełniony świetnymi i bardzo wartościowymi treściami, w którym każda kobieta odnajdzie coś dla siebie. Pozostałych nie znam, więc lecę nadrabiać. ;)

  • Och. Tyle dobrych słów! Dziękuję raz jeszcze <3

  • Agnieszkę dobrze znam, reszta do nadrobienia :)

  • Znam wszystkie blogi i bardzo chętnie je czytam :)

  • Znałam tylko blog Agnieszki, zresztą u mnie też jest w pierwszej trójce :) Lecę zajrzeć pozostałe blogi :)

  • To już kolejne zestawienie, w którym widzę Alchemię Kobiecości :) Cieszę się bardzo, bo uwielbiamy teksty Gosi. Zdecydowanie zasługuje na uznanie. :)