17 marca 2016 Kate 1Comment

słowa, które inspirują

Zgodnie z zapowiedzią w tekście poświęconym metodzie Pracy z myślami Katie Byron przedstawiam cytaty Autorki z książki „Kochaj, co masz”. Tym samym mam nadzieję jeszcze bardziej zainspirować do tej idei.

„We wszechświecie nie ma pomyłek. Przekonanie, że są, sprawia ból i odbiera nadzieję. Bez tej opowieści mam wszystko, czego potrzebuję. Zrobię to, co mam zrobić, tak jak powinnam, a nie tak, jak mi się wydawało, że powinnam.”

„Mądrym nauczycielem się stajesz, gdy jesteś uczniem samego siebie.”

„Czy mam jakieś preferencje? Jestem miłośniczką tego, co jest, i to, co jest, jest zawsze tym, co mam. Cokolwiek robię, właśnie to wolę. Skąd wiem? Bo to robię! Wolę lody waniliowe od czekoladowych? Tak, dopóki nie przestanę. Powiem ci, gdy będziemy coś zamawiać w lodziarni Ben and Jerry’s.”

„Nie będzie pokoju na świecie, dopóki nie znajdziesz pokoju w sobie w tej chwili.”

„Świat jest lustrzanym odbiciem twojego umysłu. Jeśli wewnątrz siebie doświadczasz chaosu i poczucia zagubienia, twój zewnętrzny świat musi to odzwierciedlić. Musisz widzieć to, w co wierzysz, ponieważ ty jesteś podmiotem myślenia: zagubionym, patrzącym na zewnątrz i dostrzegającym siebie.”

„Nie mogę się doczekać najgorszego, co mogłoby się wydarzyć, tylko dlatego, że pokazuje mi to, czemu jeszcze nie wyszłam naprzeciw ze zrozumieniem. Znam moc prawdy.”

„Rzeczywistość nie czeka na twoją opinię, głos lub pozwolenie, kochanie. Ona po prostu jest tym, czym jest i robi, co robi. „Nie. Poczekaj na moją akceptację”? – nie wydaje mi się! Przegrywasz, zawsze kiedy się jej sprzeciwiasz.”


Jak Twoje wrażenia po przeczytaniu tych słów? Podziel się w komentarzu :)

  • Świat wewnętrzny i zewnętrzny…chaos w głowie, chaos w domu. Moja bajka ☺ Na pewno przeczytam ☺