19 lipca 2015 Kate 0Comment

deckchairs-355596_1280Tak sobie myślę, że chyba nieczęsto koncentrujemy się na walorach otaczającej nas rzeczywistości i codzienności. Skupiłam się na tym, co dobre latem wypisując rzeczy, które według mnie zasługują na uwagę, a przy okazji stworzyłam przestrzeń do uwolnienia pozytywnych skojarzeń.

A jak arbuz
Początek będzie słodki, ale arbuz zasługuje na otwarcie listy dobrych letnich rzeczy. Jest moim faworytem wśród owoców, a jego pozycja raczej zawsze pozostanie niezachwiana.

B jak bieganie boso po plaży
To jest rzecz, która niesamowicie uwalnia we mnie energię spontaniczności. Nic nie daje takiej przyjemności moim stopom jak nadmorski piasek i napływające na niego fale.

C jak czas
Wedle mnie czas ma walutę, którą posługuje się w różny sposób w zależności od okresu. I tak w wakacje jest to waluta czasu wystarczającego na wszystko.

D jak deszcz
Genialny kontrast dla słońca i ciepła: letni deszcz albo dynamiczna burza. Zmienność pogody zdecydowanie najbardziej doceniam w tym wydaniu.

E jak energia, pozytywna
Pisałam w pierwszym tekście o odczuwanej atmosferze spowolnienia i pozytywnej wakacyjnej energii. I trudno mi ją opisać, ale wierzę, że takie hasło nie jest obce nikomu.

F jak fantazja
Rozmyślanie interesujące jest zawsze, ale puścić wodze fantazji w klimacie wakacji to całkiem coś innego i warto tej inności skosztować.

raspberries-423194_1280G jak góry
Nie da się odebrać im potęgi, wielkości, siły i spokoju. Wędrowanie, zdobywanie szczytu i jego perspektywa jest świetną metaforą. Fajnie jest się z nimi spotkać i zainspirować górskim klimatem.

H jak hamak
Bujanie mamy chyba jakoś od urodzenia dobrze skojarzone, ale bujanie połączone z przyjemnym wiatrem, drzewami nad głową i odgłosami natury to szczególnie wyjątkowy rodzaj bujania.

I jak inspiracja
Inspiracją może być wszystko, czemu pozwolimy nią być, wystarczy tylko spojrzeć, a lato całe jest jedną wielką inspiracją.

K jak książka i… kawa!
Nie byle jakim jest wybór książki na wakacje, bo to musi być książka, która zgra się z tym, co trwa podczas wakacji. Taka, która zainspiruje i wyciągnie coś ze środka.
A kawa? Nie mogłam się powstrzymać, zawsze jest cudowna i nie mogło jej tu zabraknąć.

L jak las
Intryguje mnie w lesie to, że pod warstwą dostrzegalną na pierwszy rzut oka kryje się takie złożone życie. Sieć zależności i logistyka natury działająca bez szwanku, choć pozbawiona wszystkiego, co ludzkości ułatwia funkcjonowanie.

M jak morze
Faworyt i absolutny numer jeden na lato. Tak po prostu, ze wszystkimi znanymi walorami, które posiada.

meadow-811338_1280

N jak niebo
Niebo niesamowicie pobudza moją wyobraźnię i przenosi do innego wymiaru. Lubię przyglądać się kształtom chmur i wpatrywać w gwiazdy. Oj, szczególnie wpatrywać się w gwiazdy, jest w tym coś magicznego.

O jak okulary
Kiedy zakłada się przeciwsłoneczne okulary rzeczywistość oglądamy za ich filtrem. I to jest super porównanie do tego, jak patrzymy na świat, każdy przez własny filtr.

P jak przestrzeń
Lato to idealna przestrzeń do tego, co dobre :)

R jak rower
Wycieczka jednośladem to super patent na spędzenie czasu. Szczególnie, jeśli jedzie się gdziekolwiek, szczególnie, jeśli odkrywa się nieznane dotąd zakątki.

S jak słońce
Bohater lata obsadzony w roli głównej i jego największy symbol. Ładuje, oświetla i grzeje – dobrze, że jest.

T jak tu i teraz
Stan, w którym po prostu się jest i to jest wszystko, czego Ci trzeba w danej chwili to moment wyjątkowy. Latem ku temu przestrzeń jest niewątpliwa.

U jak uśmiech
To jest miejsce na Twój uśmiech, szeroki i szczery!

W jak wieczór
Ma ten swój niepowtarzalny klimat, który może trwać w nieskończoność. I jest całkiem przyjemnym zwieńczeniem dnia.

Z jak zachód słońca
Jej, co ja tu będę, próby jego opisania spełzną na niczym, ale zapisać należy koniecznie.

Lata jeszcze sporo przed nami, także korzystajmy, korzystajmy! W każdym możliwym jego aspekcie z wszelkimi możliwymi korzyściami dla siebie, a jakże.

A Tobie co szczególnie kojarzy się z latem? Napisz o swoich faworytach w komentarzu :)

podpis