10 grudnia 2015 Kate 16Comment

Dziś „treści godne uwagi” w innej niż dotychczas formie, ponieważ postanowiłam przedstawić Wam źródła ciekawych treści, a nie bezpośrednie, pojedyncze propozycje. Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby pokazać Wam twórczość kilku kobiet, które bacznie obserwuję  i wiele z tej obserwacji wynoszę :)

PSYCHODIETKA

https://www.facebook.com/psychodietetykanaustach/?fref=ts
Źródło: https://www.facebook.com/psychodietetykanaustach

Na pierwszy ogień, Martyna Banasiak, czyli Psychodietka. Zajmuje się, jak sama nazwa wskazuje psychodietetyką i robi to w sposób, w którym zakochałam się natychmiast. Jakoś tak diety, rygor odchudzania, liczenie kalorii, kilogramów od zawsze kojarzą się z presją i raczej gęsią skórką, od których stronię i szukam alternatyw. Martyna pokazuje, że to nie musi tak być, a jak może to już sami zobaczcie na jej stronie :)

EDYTA ZAJĄC, BARDZO DOBRY PSYCHOLOG

Źródło: http://edytazajac.pl/
Źródło: http://edytazajac.pl/

Zanim sama założyłam bloga nie czytałam blogów. Było jednak kilka pozycji wyjątkowych, które docierały do mnie zanim dotarły te poznane wraz z założeniem swojego i tak było w przypadku strony Edyty Zając. Bardzo mądrze pisze o psychologii, zmianie i rozwoju. Dużo dobrego dla tej dziedziny robi. Z przyjemnością czytam jej teksty i dużo z nich wynoszę. Idź zobacz, może dla Ciebie strona Edyty stanie się równie wartościowym źródłem :)

DOROTA WISZNIEWSKA – SZCZĘŚLIWA KOBIETA

Źródło: https://www.facebook.com/witajslonce/?fref=ts
Źródło: https://www.facebook.com/witajslonce/?fref=ts

Jeszcze nie wiem na czym dokładnie polega jej fenomen, ale dla mnie jest niezwykła. Dorota Wiszniewska prowadzi słonecznego bloga „Witaj słońce” o slow-life, jodze, medytacji, uważności, świadomości i zdrowym stylu życia, a ona jak można przeczytać jest szczęśliwą kobietą. Fruń się trochę dogrzać w blasku jej promiennych tekstów :)

JADWIGA KORZENIEWSKA – NACZELNY ZMIENIACZ

Źródło: https://www.facebook.com/laboratoriumzmieniacza/?fref=ts
Źródło: https://www.facebook.com/laboratoriumzmieniacza/?fref=ts

Jeśli chcesz rozpocząć jakąkolwiek zmianą to polecam rozpocząć od adresu Jadwigi Korzeniewskiej, czyli Naczelnego Zmieniacza naszego kraju. O zmianie wie wszystko, pisze o niej, do niej zachęca i pokazuje, że nie boli. Jej strona nazywa się Laboratorium Zmieniacza i nawiązuje do podejścia opartego o badanie swoich nawyków i odkrywania nowych rozwiązań. Czego chcieć więcej? :) Sprawdź koniecznie! :)

DAGMARA SKALSKA – POZYTYWNA EGOISTKA

Źródło: https://www.facebook.com/ProjektEgoistka/
Źródło: https://www.facebook.com/ProjektEgoistka/

Dagmara Skalska. To jest kobieta będąca przykładem pozytywnego egoizmu i wzorem w obszarze odkrywania siebie, akceptowania i mierzenia się z rzeczywistością, która niedawno odebrała jej ukochanego Męża. Połknęłam jej książkę, połykam teksty, inspiracje i kupuję ją w całości. Nie mogę napisać, że jest normalnym człowiekiem, bo nie jest, ale jest wspaniała. Mówi głośno i odważnie o tym, co ważne dla każdego z nas, co mi szczególnie bliskie, rozsiewa pozytywnego wirusa egoizmu i za to ją kocham. Szczerze polecam! <3


A teraz Twoja kolej, zostaw w komentarzu polecaną przez Ciebie „treść godną uwagi” :)

podpis