19 marca 2017 Kate 4Comment

pencil-918449_1920

Zastanawiam się czy dwumiesięczna przerwa w pisaniu bloga jest dobrym tematem na tekst po jej zakończeniu. Z powodu jednak tego, że nic nie dzieje się bez przyczyny i zwykle utkane jest grubymi nićmi własnego rozwoju, może tak.

Co się przez ten czas stało i dlaczego stanęło na drodze pisaniu?

Przede wszystkim przebudowie uległy dwa źródła mojej motywacji do pisania. Pierwsza wynika z osiągnięcia mentalnie poziomu życia, na który długo czekałam, który określiłabym jako „wystarczający”, a który myślałam, że osiągnę poprzez pisanie. Pisanie bloga bowiem w podświadomym zamyśle miało doprowadzić mnie do „lepszego życia”. Kiedy więc go osiągnęłam, naturalnym odruchem była przerwa w pisaniu.

Druga przyczyna poniekąd wynikająca z pierwszej jest taka, że chwilowo wyjaśnianie rozwojowych meandrów wydaje mi się  tak oczywiste, że aż zbędne.

Częściowo więc motywację utraciłam i cierpliwie czekałam na wyłonienie nowej. Jak się pewnie domyślasz – jest już ze mną.

Po trzecie, nabierając pokory, zadałam sobie pytanie, dlaczego akurat ja mam zabierać głos w sprawie, w której doświadczenie innych osób jest o wiele większe, a ich głos jest lub byłby bardziej odpowiedni. Dziś jeszcze tego nie wiem, ale zostałam przez siebie przekonana, że dopóki nie będę nikomu pisaniem szkodzić, a choćby kilku osobom pomagać, warto pisać. Sprawdzimy wspólnie :)

Czyli jak to jest, że wracam?

Ano tak, że poza tym, że niezmiennie uważam, że kierunek wewnętrznego spełnienia ma sens, to jestem w punkcie, który namacalnie mi to pokazuje. Dlatego chętnie kilka fajnych spraw pokażę Ci w perspektywie, którą mam przyjemność obecnie doświadczać.

Nie mam pojęcia jakie od tej chwili będą pojawiać się tutaj inne teksty, ale wiem, że będą lepsze i na to możesz liczyć.

Mam teraz prośbę. Zastanów się proszę, co mogę przygotować na blogu, aby wesprzeć Twój rozwój. Zostaw w tej sprawie komentarz lub napisz do mnie wiadomość. Informacja od Ciebie pomoże mi dopasować treści do Twoich potrzeb, które z kolei mogą okazać się cennym wsparciem w Twojej rozwojowej wędrówce :)

To, co? Zaczynamy!